Chirurgia naczyniowa w Poznaniu

W Poznaniu w gabinetach neomedica, wykonuje się szereg badań obrazowych, w tym również badani USG. Jest ono przydatne dla chirurgii naczyniowej, która jest wykorzystywana w gabinetach. W Nomedica właśnie znajdziemy najlepszego chirurga naczyniowego w Poznaniu. Na wizytę można umówić się za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://www.neomedica.pl/oferta/specjalizacje/chirurgia-naczyniowa

USG Doppler tętnic i kończyn

Badanie ultradźwiękowe typu dopplerowskiego jest testem, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do pomiaru ilości przepływu krwi w tętnicach i żyłach, zwykle tych, które dostarczają krew do rąk i nóg. Badania przepływu krwi mogą wykryć nieprawidłowy przepływ w tętnicy lub naczynia krwionośnego. Jest to przydatne w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń, w tym zakrzepów krwi i słabego krążenia. Ultradźwięki dopplerowskie mogą być wykorzystywane jako część badania przepływu krwi.

USG doppler aorty brzusznej w Poznaniu

Innym badaniem, które może wykonać chirurg naczyniowy, jest badanie USG dopplerowskie aorty brzusznej. Pozwoli ono na wykrycie ewentualnego tętniaka aorty brzusznej. Tętniak aorty brzusznej (AAA) występuje wtedy, gdy miażdżyca lub nagromadzenie płytki nazębnej powoduje, że ściany aorty brzusznej stają się słabe i wybrzuszają się na zewnątrz jak balon. AAA rozwija się powoli w czasie i ma niewiele zauważalnych objawów. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie. Dlatego konieczne jest badań obrazowych, takich jak USG.

Comments are closed.

  • Wrzód żołądka – leki przeciwbólowe

    Gdy ktoś ma problemy z wrzodami żołądka i cierpi z powodu silnego bólu, zwykle sięga po tabletki przeciwbólowe, aby tym sposobem, choć w pewnym stopniu sobie pomóc. Pytanie tylko – czy to właściwa droga? Nie do końca. Oczywiście dobrze, że lek działa, ale to do niczego dobrego nie …Read More »
  • Komoda z przewijakiem dla niemowląt – wsparcie rodzicielstwa

    Posiadasz zbyt mały metraż dziecięcego pokoju, by zmieściła się w nim osobna komoda i osobny przewijak? Zainwestuj w funkcjonalną komodę z przewijakiem dla niemowląt: https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia.Read More »
  • Jak to wygląda w naszym kraju

    Nauka w Polsce obowiązkowa jest do osiemnastego roku życia i prawo do nauki mają wszyscy obywatele, a instytucjami obowiązkowymi jest szkoła podstawowa oraz gimnazjum. W szkołach publicznych nauczanie jest bezpłatne. Po osiemnastych urodzinach możemy zrezygnować z dalszej nauki. Cały tok nauczania rozpoczyna się od przedszkola. Niestety nie każde …Read More »
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31