Co po maturze?

studenci2Maturzyści coraz częściej stają przed dylematem czy decydować się na studiowanie, czy też podejmować inne wyzwania w życiu. Jak wskazuje wiele przykładów osób, które osiągnęły sukces biznesowy studia wcale nie są sposobem na osiągnięcie w życiu sukcesu. Z tego powodu osoba, która zdała maturę powinna zastanowić się, czy jest zainteresowana wykonywaniem pracy na etacie czy też woli prowadzić własną firmę. Odpowiedź na takie pytanie pozwala między innymi lepiej określić zakres umiejętności zawodowych, które dana osoba powinna zdobyć.

Coraz więcej studentów nie może znaleźć pracy po ukończeniu studiów. Studiowania dla samego studiowania nie jest najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia możliwości realizowania się zawodowego. Zamiast studiować na kierunku, który nie jest w sferze zainteresowań danego maturzysty jedynie w celu zdobycia dokumentu potwierdzającego posiadanie uprawnień do wykonywania zawodu mija się z celem.
Wielu maturzystów może decydować się na wyjazd do pracy zagranicę, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie mają pomysłu na to, jaki zawód chcą wykonywać. Nie zawsze na studiowanie warto decydować się po samej maturze. Bardzo często dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie nauki w szkołach pomaturalnych, gdy nie ma się pomysłu, na które studia warto się wybrać. Pozwala to lepiej ocenić własne predyspozycje zawodowe. Kierunek studiów I stopnia – http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia powinien być związany zarówno z zainteresowaniami danego maturzysty, ale również z predyspozycjami. Nie wszyscy pracownicy mają predyspozycje do wykonywania pracy na etacie, pracy w korporacjach czy bycia wolnym strzelcem.

Comments are closed.

  • Europalety Poznań – skup i sprzedaż

    Europaleta to określenie palety, która posiada cztery wejścia. Konstrukcja takiej palety jest bardzo prosta – bloki połączone są ze sobą deskami, na środku oraz po bokach. Tak skonstruowana paleta euro daje dwa wejścia otwarte oraz dwa wejścia zamknięte, czyli zlokalizowane pomiędzy deskami. Dzięki standardowym wymiarom – 1200 x …Read More »
  • Przystosowanie do życia

    Posiadając dużą ilość umiejętności, znacznie łatwiej jest nam w życiu. Powinniśmy starać się rozwijać wszystkie nasze umiejętności, dzięki czemu znacznie lepiej będziemy sobie radzić ze wszystkimi przeciwnościami. Oczywiście rozwijanie zainteresowań jest ważne ze względu odnoszenia z tego wszystkiego dużych przyjemności. Życie to przecież nie tylko praca, ale również …Read More »
  • Wspomnień czar

    Kiedy mijają lata od zakończenia procesu naszej edukacji zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że szkoła i studia to był jeden z najfajniejszych okresów w naszym życiu. Kilkanaście godzin dziennie szkole i odrabianie zadań domowych nie było tak wymagającym zajęciem jak wcześniej nam się wydawało. Okres ten minął …Read More »
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31