Łazienka krok po kroku – gres podłogowy

Gdy nadejdzie moment remontu łazienki, zazwyczaj staramy się uprzednio zwizualizować sobie, jak nasze wymarzone pomieszczenie miałoby wyglądać. Wtedy też zamieniamy się w architektów wnętrz i to od nas w dużej mierze zależy końcowy efekt i nasze zadowolenie z niego. Warto wszelkie rozważania starać się podeprzeć podstawową wiedzą, którą pozyskać możemy z Internetu, katalogów, magazynów, bądź przy pomocy doradców klienta w danym sklepie.

Przede wszystkim, gdy rozpoczynamy remont łazienki, pomyśleć należałoby o podłożu. Dobrym rozwiązaniem jest, by stanowił je gres podłogowy. Jest to materiał, który poddany zostaje szczegółowej obróbce: wpierw wytwarzany pod wysokim ciśnieniem, następnie wypalany w odpowiedniej temperaturze. Tym samym staje się niezwykle twardym, odpornym na uszkodzenia końcowym produktem.

Płytki gres nie pozwalają na nadmierne wsiąkanie wody. Dzięki takiemu zastosowaniu mamy pewność, że posłużą nam one przez długi czas i będą najwyższej jakości, jak nowe. Dodatkowo odpada nam zmartwienie powiązane z kwestią czyszczenia – płytki gresowe są stosunkowo odporne na ścieranie, niepodatne na większe zabrudzenia.

Klasyka, a może odrobina szaleństwa?

Płytki gres dostępne są w różnorodnych wariantach – wielkościowych, ale też z wieloma wzorami. Już jakościowo, są one efektowne, co zdecydowanie wpływa na walory estetyczne. Jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, warto zastanowić się nad większymi płytkami, które dadzą niesamowity optyczny efekt. W mniejszych łazienkach, stosujmy drobniejsze formaty. Przemyślmy dokładnie kompozycję wizualną – płytki gresowe mogą chociażby imitować kamień, co doda klasy i wrażenia ekskluzywności.

Dobrze dobrane barwy są w stanie uporządkować przestrzeń, podkreślić i uwydatnić jej walory, powiększyć nawet wydawać mogłoby się minimalne miejsce. Nie bez znaczenia jest, czy posiadamy w łazience okno. Jeśli dociera do środka jasne światło, wtedy gres podłogowy powinien być w odcieniach ciepłych. W przypadku zimnego źródła oświetlenia decydujmy się, by płytki gresowe posiadały chłodne faktury.

Co jednak gdy chcemy, by nasza łazienka była miejscem niepowtarzalnym, które odzwierciedlałoby naszą artystyczną duszę? Warto zdecydować się na przełamanie całości czymś odważnym, np. kolorem żółtym, pomarańczowym, a nawet czerwonym. Wybierzmy interesujące opcje z różnorodnymi wzorkami. Miejmy na uwadze, że decydując się, by gres podłogowy był pod względem barwy ekstrawagancki, musimy stonować go nieco dodatkami.

Outlety szansą na wyjątkowe płytki gresowe

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się outlety, zwłaszcza internetowe. Możemy tam nabyć wyjątkowe płytki gres, zazwyczaj w niespotykanych hurtowo ilościach. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze wnętrze będzie unikatowe. Outlety, takie jak: https://plusoutlet.pl/ pozwalają na kupno najwyższej jakości produktu w doskonałych cenach. Właścicielem powyższej strony jest prężnie rozwijająca się firma, która uzyskała certyfikat Rzetelnej Firmy – potwierdza to profesjonalizm i indywidualizm w podejściu do każdego klienta.

Comments are closed.

  • Pierwsze biurko dla dziecka- jak je dobrać, by nie przesadzić?

    Nasze dzieci rosną naprawdę szybko. Dlatego dobieranie mebli, które powinny rosnąć wraz z nimi jest trudne. Problem pojawia się przy dobieraniu mebli do pokoju starszaka, a dokładniej przy wybieraniu pierwszego biurka dla dziecka. Można brać pod uwagę wiele aspektów, ale nie można przesadzać w wyborze mebla- przede wszystkim …Read More »
  • Droga edukacji

    Początki swojej edukacji rozpoczynamy już w przedszkolu. Co prawda jest to nauka przez zabawę jednak wszyscy doskonale wiemy, że żeby dzieci nie zniechęcić do przygody z nauką tak to powinno wyglądać. Później dzieci trafiają do szkół podstawowych. Sześcioletnie szkoły to wstęp do wielkiej nauki. Poznawane są podstawy pisania, …Read More »
  • Filtry do dzbanków i butelek – prosto ale skutecznie

    Wchodząc do jakiegokolwiek sklepu czy supermarketu nie sposób pominąć niezauważenie różnorodności wód mineralnych, których producenci zapewniają, że ich źródła są najdoskonalsze, a dzięki zawartości minerałów – zdrowe. Wielu ludzi jednak nie patrzy na nazwę źródła, ale szuka jak najniższej ceny. Tymczasem nie trzeba głębinowych odwiertów, aby było krystalicznie …Read More »
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31