Płytki podłogowe drewnopodobne – co warto wiedzieć przez zakupem

Płytki podłogowe drewnopodobneCi, którzy kochają ciepły i elegancki efekt parkietu, ale nie chcą rezygnować z zalet praktycznego i wytrzymałego materiału, jakim jest gres porcelanowy, mogą znaleźć idealne rozwiązanie w bezspoinowej gresie porcelanowym imitującym drewno. Zwłaszcza w wersji bez fug, płytki drewnopodobne stanowią doskonały kompromis stylistyczny i dobre rozwiązanie, aby uzyskać jednorodną i ciągłą podłogę, wyraźnie inspirowaną współczesnością, bez poświęcania ponadczasowego uroku drewna.

Kafelki drewnopodobne – poznaj ich parametry przed zakupem

Sektor podłóg stale się rozwija i przekształca. Wyspecjalizowane firmy zaczęły produkować, oprócz klasycznych płytek z fugą, także płytki gresowe drewnopodobne, które można układać bez fug (czyli z fugami o tak małej szerokości, że są prawie niezauważalne dla oka). Wybór jednej lub drugiej podłogi zależy od osobistych upodobań i efektu estetycznego, jaki chcesz uzyskać. Jeśli najbardziej interesujący jest efekt jednolitości i ciągłości, jaki daje parkiet, należy przejść w kierunku gresu drewnopodobnego bez spoin.

Jeśli interesuje Cię tylko efekt estetyczny drewna (a nie ciągły efekt klasycznego parkietu), możesz zamiast tego zdecydować się na gres z fugami. W tym przypadku efekt drewna poprzez płytki drewnopodobne wystarczy, aby ogrzać otoczenie i skojarzyć styl w bardziej intymnym i znajomym kierunku, niezależnie od obecności lub braku połączeń.

Opinie o płytkach drewnopodobnych – dlaczego warto je wybrać

Podłoga imitująca drewno wykorzystująca kafelki drewnopodobne ma następujące zalety:

 • Higiena: brud nie ma możliwości przedostania się między spoiny płytek
 • Praktyczność i szybkość czyszczenia
 • Ograniczona konserwacja
 • Uniwersalność stylistyczna: brak łączeń zwiększa zakres możliwości projektowych i stylistycznych (ciągła i jednorodna podłoga, bez łączeń, doskonale sprawdza się zarówno w minimalistycznych i współczesnych kontekstach, jak i w klasycznych i tradycyjnych aranżacjach)

Wzory układania płytek drewnopodobnych są bardzo podobne do tych jakie układa się podczas wykorzystania prawdziwych płytki podłogowe drewnopodobne lub parkietu. Dużą popularnością cieszy się zarówno wzór klasycznej jodełki jak i tradycyjnie położone płytki jedna obok drugiej.

Podłoga, która powstała przy wykorzystaniu płytek gresowych drewnopodobnych wyróżnia się niezwykłą odpornością na naprężenia mechaniczne, wstrząsy i zarysowania. Jest wodoodporna i antypoślizgowa (nie boi się wilgoci i infiltracji). Pełna oferta sklepu pod adresem www: https://sklepmo.pl/

Comments are closed.

 • Każdy znajdzie coś dla siebie

  W naszym życiu już od najmłodszych lat rozpoczynamy naukę. Oczywiście na samym początku nauka odbywa się poprzez zabawę. Najczęściej wykorzystuje się do tego różnego rodzaju gry, śpiewanie piosenek czy recytowanie wierszyków. Z czasem oczywiście przychodzą nowe rzeczy takie jak czytanie i pisanie. Z każdym rokiem obowiązków przybywa a …Read More »
 • Zasady przyjmowania maksymalnej dawki magnezu

  Maksymalna dawka magnezu powinna być bezwzględnie przyjmowana według ulotki dołączonej do opakowania preparatu magnezowego. Dzieje się tak dlatego, że przedawkowanie maksymalnej dawki magnezu mogłoby być bardzo niebezpieczne dla zdrowia osoby, która pozwoliła sobie przyjąć większa od zalecanej dawkę magnezu. Należy podkreślić przyjęcie magne b6 max w podwójnej dawce …Read More »
 • Prowadzenie aut

  Im więcej posiadamy umiejętności, tym łatwiej jest nam w życiu. Dlatego też w szkole mamy tyle przedmiotów, żeby nasza wiedza była ogólna i na każdy temat moglibyśmy się wypowiedzieć. Są oczywiście umiejętności które powinien mieć każdy z nas. Chodzi oczywiście o pisanie, czytanie, mówienie, liczenie. Wszystko inne także …Read More »
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031