Udana kąpiel noworodka

Pierwsza kąpiel noworodka jest dla niego ogromnym przeżyciem. Trzeba przyznać, że niemowlęta zwykle bardzo lubią wchodzić w kontakt z wodą, ponieważ czują, że jest to ich naturalne środowisko. Jednak, jeżeli ich rodzice nie będą odpowiednio przygotowywali kąpieli swoich dzieci, to z czasem kontakt z wodą stanie się dla nich powodem ogromnego stresu. Wówczas zaczną one wręcz bronić się przed wejściem do wody i bardzo mocno płakać co nie będzie przyjemne również dla samych rodziców. Dlatego bardzo ważne jest, aby kąpiel noworodka została bardzo dobrze przygotowana pod każdym względem. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym ma być kąpany noworodek powinno być bardzo ciepłe, przytulne i zadbane. Nie może być ono chłodne, choć sama woda powinna posiadać taką temperaturę, która pozwoli dziecku na spokojne skorzystanie z kąpieli bez jego zbytniego przegrzewania.

Każda kąpiel noworodka (http://emolium.pl/szkola_pielegnacji/kapiel_niemowlat.aspx) będzie mogła być naprawdę udana, jeżeli podczas niej sięgnie się po odpowiednie środki myjące. Ważne, aby były to takie środki, które będą potrafiły dokładnie oczyścić skórę niemowlęcą i ją zregenerować, a jednocześnie sprawić, że będzie ona bardzo pięknie pachniała. Ważne jest również to, aby środki zapachowe używane podczas kąpieli były bardzo przyjemne dla samych dzieci, wówczas będą one cieszyły się na widok wody i bardzo chętnie przygotowywały się do kolejnej kąpieli. W przeciwnym razie nawet przez wiele lat rodzice nie będą w stanie przekonać swoich dzieci do tego, że odbywanie codziennej kąpieli jest bardzo dobre dla ich ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Comments are closed.

  • Szybka wymiana funtów

    Nie wszyscy zakup funtów brytyjskich planują od długich miesięcy. Niektórzy niespodziewanie dowiadują się o tym, że za niedługo wyjeżdżają i w związku z tym będą potrzebować danej waluty. Wiadomo, że i w takiej sytuacji chcieliby kupić ją po korzystnym kursie. Tylko pytanie – czy w takim tempie mają …Read More »
  • Zajęcia dodatkowe

    Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważne są zajęcia dodatkowe. To co wynosimy ze szkoły jest oczywiście sporą wiedza, jednak w wielu przypadkach trzeba wszystko jeszcze raz dokładnie wytłumaczyć aby było zrozumiałe. Najczęściej rolę zajęć dodatkowych pełnia korepetycje które mamy z osoba starsza, na przykład studentem matematyki …Read More »
  • Droga edukacyjna

    Nie zawsze wiemy w jakim kierunku mamy pokierować swoje życie. co prawda mamy swoje zainteresowania jednak wybranie się na studia humanistyczne jest dość ryzykowne. Wszystko przez to, że humanistów w ostatnich latach bardzo przybyło. Choćbyśmy bardzo się wyróżniali i byli na prawdę dobrzy w tym co robimy wystąpienie …Read More »
Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031