Udana kąpiel noworodka

Pierwsza kąpiel noworodka jest dla niego ogromnym przeżyciem. Trzeba przyznać, że niemowlęta zwykle bardzo lubią wchodzić w kontakt z wodą, ponieważ czują, że jest to ich naturalne środowisko. Jednak, jeżeli ich rodzice nie będą odpowiednio przygotowywali kąpieli swoich dzieci, to z czasem kontakt z wodą stanie się dla nich powodem ogromnego stresu. Wówczas zaczną one wręcz bronić się przed wejściem do wody i bardzo mocno płakać co nie będzie przyjemne również dla samych rodziców. Dlatego bardzo ważne jest, aby kąpiel noworodka została bardzo dobrze przygotowana pod każdym względem. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym ma być kąpany noworodek powinno być bardzo ciepłe, przytulne i zadbane. Nie może być ono chłodne, choć sama woda powinna posiadać taką temperaturę, która pozwoli dziecku na spokojne skorzystanie z kąpieli bez jego zbytniego przegrzewania.

Każda kąpiel noworodka (http://emolium.pl/szkola_pielegnacji/kapiel_niemowlat.aspx) będzie mogła być naprawdę udana, jeżeli podczas niej sięgnie się po odpowiednie środki myjące. Ważne, aby były to takie środki, które będą potrafiły dokładnie oczyścić skórę niemowlęcą i ją zregenerować, a jednocześnie sprawić, że będzie ona bardzo pięknie pachniała. Ważne jest również to, aby środki zapachowe używane podczas kąpieli były bardzo przyjemne dla samych dzieci, wówczas będą one cieszyły się na widok wody i bardzo chętnie przygotowywały się do kolejnej kąpieli. W przeciwnym razie nawet przez wiele lat rodzice nie będą w stanie przekonać swoich dzieci do tego, że odbywanie codziennej kąpieli jest bardzo dobre dla ich ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Comments are closed.

  • Skuteczna nauka

    Często ze względu na przepełnione klasy, dużą ilość uczniów nie zawsze jest możliwość podjęcia prawidłowej nauki. No bo jak się zająć nauka języka obcego w klasie liczącej trzydzieści sześć osób. Każdy coś powie, kichnie, kaszlnie i robi się hałas. Nie da się tez z każdym porozmawiać, wymienić kilku …Read More »
  • Każdy znajdzie coś dla siebie

    W naszym życiu już od najmłodszych lat rozpoczynamy naukę. Oczywiście na samym początku nauka odbywa się poprzez zabawę. Najczęściej wykorzystuje się do tego różnego rodzaju gry, śpiewanie piosenek czy recytowanie wierszyków. Z czasem oczywiście przychodzą nowe rzeczy takie jak czytanie i pisanie. Z każdym rokiem obowiązków przybywa a …Read More »
  • Książki dla dzieci

    Literatura dla dzieci pojawiła się dopiero w osiemnastym wieku. Do tego czasu dzieci nie funkcjonowały jako potencjalny czytelnik. Z czasem zaczęło się to zmieniać i ewaluować. Obecnie książki dla dzieci zdominowały rynek czytelniczy. Kolejne akcje i projekty czytelnicze uświadomiły rodzicom jak istotne jest czytanie dzieciom i dla dzieci. …Read More »
styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31