Udana kąpiel noworodka

Pierwsza kąpiel noworodka jest dla niego ogromnym przeżyciem. Trzeba przyznać, że niemowlęta zwykle bardzo lubią wchodzić w kontakt z wodą, ponieważ czują, że jest to ich naturalne środowisko. Jednak, jeżeli ich rodzice nie będą odpowiednio przygotowywali kąpieli swoich dzieci, to z czasem kontakt z wodą stanie się dla nich powodem ogromnego stresu. Wówczas zaczną one wręcz bronić się przed wejściem do wody i bardzo mocno płakać co nie będzie przyjemne również dla samych rodziców. Dlatego bardzo ważne jest, aby kąpiel noworodka została bardzo dobrze przygotowana pod każdym względem. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym ma być kąpany noworodek powinno być bardzo ciepłe, przytulne i zadbane. Nie może być ono chłodne, choć sama woda powinna posiadać taką temperaturę, która pozwoli dziecku na spokojne skorzystanie z kąpieli bez jego zbytniego przegrzewania.

Każda kąpiel noworodka (http://emolium.pl/szkola_pielegnacji/kapiel_niemowlat.aspx) będzie mogła być naprawdę udana, jeżeli podczas niej sięgnie się po odpowiednie środki myjące. Ważne, aby były to takie środki, które będą potrafiły dokładnie oczyścić skórę niemowlęcą i ją zregenerować, a jednocześnie sprawić, że będzie ona bardzo pięknie pachniała. Ważne jest również to, aby środki zapachowe używane podczas kąpieli były bardzo przyjemne dla samych dzieci, wówczas będą one cieszyły się na widok wody i bardzo chętnie przygotowywały się do kolejnej kąpieli. W przeciwnym razie nawet przez wiele lat rodzice nie będą w stanie przekonać swoich dzieci do tego, że odbywanie codziennej kąpieli jest bardzo dobre dla ich ogólnego zdrowia i samopoczucia.

Comments are closed.

  • Podjęcie prawidłowej decyzji

    Szkoła jest wielką przyjemnością jednak najbardziej zdajemy sobie z tego sprawę kiedy już ja kończymy. Tęsknimy za tymi czasami kiedy mieliśmy wiele wolnego czasu i nie musieliśmy się niczym przejmować. Także za znajomymi. Nie ze wszystkimi będziemy mieli jeszcze kontakt. Nasze drogi się rozchodzą i każdy podąża w …Read More »
  • Silne preparaty magnezowe

    Naturalny magnez spotykany jest w różnych produktach spożywczych. Często pacjenci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, w jakich produktach znajduje się magnez, którego tak brakuje w ich organizmie. Jednak zdarza się, że spadek ilości magnezu w organizmie jest tak wielki, że nie wystarcza zmiana diety do tego, …Read More »
  • Jak zdobywać wiedzę

    Tak to już bywa, że zdarza się że w klasie jest wielu uczniów przez co nie zawsze jest możliwość podjęcia prawidłowej nauki. Jak się zająć nauką języka obcego w klasie liczącej ponad trzydzieści osób. Niestety nie ma możliwości z każdym porozmawiać, wymienić kilku zdań, ponieważ osób jest za …Read More »
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930