Publikacje

Łazienka krok po kroku – gres podłogowy

Gdy nadejdzie moment remontu łazienki, zazwyczaj staramy się uprzednio zwizualizować sobie, jak nasze wymarzone pomieszczenie miałoby wyglądać. Wtedy też zamieniamy się w architektów wnętrz i to od nas w dużej mierze zależy końcowy efekt i nasze zadowolenie z niego. Warto wszelkie rozważania starać się podeprzeć podstawową wiedzą, którą pozyskać możemy z Internetu, katalogów, magazynów, bądź przy pomocy doradców klienta w danym sklepie.

Przede wszystkim, gdy rozpoczynamy remont łazienki, pomyśleć należałoby o podłożu. Dobrym rozwiązaniem jest, by stanowił je gres podłogowy. Jest to materiał, który poddany zostaje szczegółowej obróbce: wpierw wytwarzany pod wysokim ciśnieniem, następnie wypalany w odpowiedniej temperaturze. Tym samym staje się niezwykle twardym, odpornym na uszkodzenia końcowym produktem.

Płytki gres nie pozwalają na nadmierne wsiąkanie wody. Dzięki takiemu zastosowaniu mamy pewność, że posłużą nam one przez długi czas i będą najwyższej jakości, jak nowe. Dodatkowo odpada nam zmartwienie powiązane z kwestią czyszczenia – płytki gresowe są stosunkowo odporne na ścieranie, niepodatne na większe zabrudzenia.

Klasyka, a może odrobina szaleństwa?

Płytki gres dostępne są w różnorodnych wariantach – wielkościowych, ale też z wieloma wzorami. Już jakościowo, są one efektowne, co zdecydowanie wpływa na walory estetyczne. Jeśli mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, warto zastanowić się nad większymi płytkami, które dadzą niesamowity optyczny efekt. W mniejszych łazienkach, stosujmy drobniejsze formaty. Przemyślmy dokładnie kompozycję wizualną – płytki gresowe mogą chociażby imitować kamień, co doda klasy i wrażenia ekskluzywności.

Dobrze dobrane barwy są w stanie uporządkować przestrzeń, podkreślić i uwydatnić jej walory, powiększyć nawet wydawać mogłoby się minimalne miejsce. Nie bez znaczenia jest, czy posiadamy w łazience okno. Jeśli dociera do środka jasne światło, wtedy gres podłogowy powinien być w odcieniach ciepłych. W przypadku zimnego źródła oświetlenia decydujmy się, by płytki gresowe posiadały chłodne faktury.

  Jak wyczyścić pralkę octem i sodą

Co jednak gdy chcemy, by nasza łazienka była miejscem niepowtarzalnym, które odzwierciedlałoby naszą artystyczną duszę? Warto zdecydować się na przełamanie całości czymś odważnym, np. kolorem żółtym, pomarańczowym, a nawet czerwonym. Wybierzmy interesujące opcje z różnorodnymi wzorkami. Miejmy na uwadze, że decydując się, by gres podłogowy był pod względem barwy ekstrawagancki, musimy stonować go nieco dodatkami.

Outlety szansą na wyjątkowe płytki gresowe

Obecnie, coraz większą popularnością cieszą się outlety, zwłaszcza internetowe. Możemy tam nabyć wyjątkowe płytki gres, zazwyczaj w niespotykanych hurtowo ilościach. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze wnętrze będzie unikatowe. Outlety, takie jak pozwalają na kupno najwyższej jakości produktu w doskonałych cenach. Właścicielem powyższej strony jest prężnie rozwijająca się firma, która uzyskała certyfikat Rzetelnej Firmy – potwierdza to profesjonalizm i indywidualizm w podejściu do każdego klienta.