Publikacje

Chirurgia naczyniowa w Poznaniu

W Poznaniu w gabinetach neomedica, wykonuje się szereg badań obrazowych, w tym również badani USG. Jest ono przydatne dla chirurgii naczyniowej, która jest wykorzystywana w gabinetach. W Nomedica właśnie znajdziemy najlepszego chirurga naczyniowego w Poznaniu. Na wizytę można umówić się za pomocą formularza dostępnego na stronie.

USG Doppler tętnic i kończyn

Badanie ultradźwiękowe typu dopplerowskiego jest testem, który wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do pomiaru ilości przepływu krwi w tętnicach i żyłach, zwykle tych, które dostarczają krew do rąk i nóg. Badania przepływu krwi mogą wykryć nieprawidłowy przepływ w tętnicy lub naczynia krwionośnego. Jest to przydatne w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń, w tym zakrzepów krwi i słabego krążenia. Ultradźwięki dopplerowskie mogą być wykorzystywane jako część badania przepływu krwi.

USG doppler aorty brzusznej w Poznaniu

Innym badaniem, które może wykonać chirurg naczyniowy, jest badanie USG dopplerowskie aorty brzusznej. Pozwoli ono na wykrycie ewentualnego tętniaka aorty brzusznej. Tętniak aorty brzusznej (AAA) występuje wtedy, gdy miażdżyca lub nagromadzenie płytki nazębnej powoduje, że ściany aorty brzusznej stają się słabe i wybrzuszają się na zewnątrz jak balon. AAA rozwija się powoli w czasie i ma niewiele zauważalnych objawów. Im większy tętniak rośnie, tym bardziej prawdopodobne jest jego pęknięcie lub rozerwanie. Dlatego konieczne jest badań obrazowych, takich jak USG.