Publikacje

Pomoc higieniczna dla kobiet

11Kobiety szczególną wagę przywiązują do swojej higieny. Dlatego nie tylko często myją włosy i robią makijaż, ale również biorą prysznic każdego wieczora i przeprowadzają dokładną higienę okolic intymnych. Sprawia im to ogromną przyjemność, ponieważ czują, że są zadbane i świeże, a poza tym są spokojne o swój kontakt z partnerem.

Z drugiej strony przeprowadzanie przez kobiety codziennej higieny intymnej związane jest z ich cyklem biologicznym i dlatego muszą one co jakiś czas sięgać po podpaski. Na szczęście w sprzedaży dostępnych jest spora liczba różnych podpasek dopasowanych do wieku i potrzeb kobiet. Można je kupować w sklepach ogólnobranżowych, w drogeriach i aptekach. Zwykle po jakimś okresie używania podpasek każda kobieta posiada już swoje ulubione produkty higieniczne. Uzupełnieniem dla podpasek mogą być wkładki higieniczne, które również są powszechnie dostępne.

Zdarza się również, że kobiety muszą zakładać wkładki urologiczne. Dzieje się tak wówczas, gdy muszą radzić sobie z nietrzymaniem moczu i chcą mieć pewność, że nie spotka ich w ciągu dnia żadna przykra niespodzianka. Oczywiście w przypadku większych problemów urologicznych kobieta powinna zasięgnąć pomocy lekarza, a nie tylko samodzielnie starać się o zapobieganie skutkom nietrzymania moczu. Tylko wówczas będzie miała szansę na pełne wyleczenie lub przynajmniej załagodzenie pojawiających się u niej dolegliwości. Dlatego bardzo często ginekolodzy przeprowadzają również wstępną diagnostykę urologiczną.

  Szafa dla starszaka – największy mebel w pokoju