Płytki podłogowe drewnopodobne
Publikacje

Płytki podłogowe drewnopodobne – co warto wiedzieć przez zakupem

Ci, którzy kochają ciepły i elegancki efekt parkietu, ale nie chcą rezygnować z zalet praktycznego i wytrzymałego materiału, jakim jest gres porcelanowy, mogą znaleźć idealne rozwiązanie w bezspoinowej gresie porcelanowym imitującym drewno. Zwłaszcza w wersji bez fug, płytki drewnopodobne stanowią doskonały kompromis stylistyczny i dobre rozwiązanie, aby uzyskać jednorodną i ciągłą podłogę, wyraźnie inspirowaną współczesnością, bez poświęcania ponadczasowego uroku drewna.

Kafelki drewnopodobne – poznaj ich parametry przed zakupem

Sektor podłóg stale się rozwija i przekształca. Wyspecjalizowane firmy zaczęły produkować, oprócz klasycznych płytek z fugą, także płytki gresowe drewnopodobne, które można układać bez fug (czyli z fugami o tak małej szerokości, że są prawie niezauważalne dla oka). Wybór jednej lub drugiej podłogi zależy od osobistych upodobań i efektu estetycznego, jaki chcesz uzyskać. Jeśli najbardziej interesujący jest efekt jednolitości i ciągłości, jaki daje parkiet, należy przejść w kierunku gresu drewnopodobnego bez spoin.

Jeśli interesuje Cię tylko efekt estetyczny drewna (a nie ciągły efekt klasycznego parkietu), możesz zamiast tego zdecydować się na gres z fugami. W tym przypadku efekt drewna poprzez płytki drewnopodobne wystarczy, aby ogrzać otoczenie i skojarzyć styl w bardziej intymnym i znajomym kierunku, niezależnie od obecności lub braku połączeń.

Opinie o płytkach drewnopodobnych – dlaczego warto je wybrać

Podłoga imitująca drewno wykorzystująca kafelki drewnopodobne ma następujące zalety:

  • Higiena: brud nie ma możliwości przedostania się między spoiny płytek
  • Praktyczność i szybkość czyszczenia
  • Ograniczona konserwacja
  • Uniwersalność stylistyczna: brak łączeń zwiększa zakres możliwości projektowych i stylistycznych (ciągła i jednorodna podłoga, bez łączeń, doskonale sprawdza się zarówno w minimalistycznych i współczesnych kontekstach, jak i w klasycznych i tradycyjnych aranżacjach)

Wzory układania płytek drewnopodobnych są bardzo podobne do tych jakie układa się podczas wykorzystania prawdziwych płytki podłogowe drewnopodobne lub parkietu. Dużą popularnością cieszy się zarówno wzór klasycznej jodełki jak i tradycyjnie położone płytki jedna obok drugiej.

  Różne rodzaje glazury i płytek podłogowych

Podłoga, która powstała przy wykorzystaniu płytek gresowych drewnopodobnych wyróżnia się niezwykłą odpornością na naprężenia mechaniczne, wstrząsy i zarysowania. Jest wodoodporna i antypoślizgowa (nie boi się wilgoci i infiltracji). Pełna oferta sklepu pod adresem www: https://sklepmo.pl/